Nowości
Do góry
jak otworzyc wino

5 sposobów na otwarcie wina bez korkociągu

317

Zapewne zdarzyło Wam się już znaleźć w sytuacji, w której butelka zacnego trunku, tylko czeka, aby ją otworzyć i skosztować, a jak na złość w pobliżu nie ma żadnego korkociągu.
Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na otwarcie butelki wina w mniej konwencjonalny sposób.

1. W terenie – otwieranie wina z pomocą buta lub książki

Brzmi dziwne, ale w rzeczywistości to dość prosta metoda. Dno butelki włóż w but lub przyłóż je do książki. Następnie jedną ręką przytrzymując but, a drugą butelkę, uderzaj o najbliższą powierzchnię pionową. Może to być ściana, drzewo lub jakikolwiek murek. Rób to z dużym wyczuciem, aby szkło nie pękło. Po kilku puknięciach, korek sam wyskoczy.

 

2. Na majsterkowicza, czyli otwieranie wina kombinerkami

Brak korkociągu, nie oznacza, że w pobliżu nie ma innych narzędzi. Do tego sposobu potrzebujesz wkręt, śrubokręt i kombinerki. Wkręć śrubę w korek. Pamiętaj jednak, aby zostawić sobie wystającą końcówkę, za którą można złapać kombinerkami i wyciągnąć korek. Sposób ten wymaga niestety nieco siły.

 

3. Na wbijanie – otwieranie wina śrubokrętem

Jest to chyba najpopularniejsza metoda. Polega na wbiciu korka do środka. Potrzebny jest do tego długi, twardy przedmiot, np. marker, grubszy kijek, śrubokręt czy szczoteczka do zębów, którym dosłownie wbijasz korek, aby wpadł do butelki.

Przeczytaj również:  Co zwykłe kostki lodu mogą zrobić z twoim dywanem ?

Kolejne sposoby na następnej stronie 😉