Nowości
Do góry

Domowe sposoby na brudne fugi

32

Fugi między płytkami, czy też kafelkami bywają niezwykle uciążliwe w codziennej pielęgnacji. Jak można o nie zadbać przy użyciu prostych, domowych sposobów?

Sok z cytryny wybieli fugi

Sok z cytryny ma wiele zastosowań, jeżeli chodzi o nasze domowe porządki. Można go również użyć do czyszczenia fug – jednak zaleca się go głównie do tych w jasnych kolorach. Wyciśnięty sok z cytryny należy nałożyć na fugi, a następnie odczekać ok 10 minut. Po tym czasie całość należy przetrzeć wilgotną ściereczką.

Pasta z octu i sody oczyszczonej

Do przygotowania potrzebujemy ok 100 ml octu, 100 ml wody oraz torebkę sody oczyszczonej. Powstały z nich roztwór należy nałożyć na fugi, a następnie odczekać ok 40 minut. Po tej operacji zagłębienia między płytkami należy dokładnie zmyć letnią wodą, do której można dodać płyn do mycia naczyń. Sposób ten jest niezwykle skuteczny w czyszczeniu fug z kurzu, śladów rdzy oraz kamienia.

Pasta do zębów na fugi

Pasta do zębów również może nam pomóc w czyszczeniu naszej kuchni bądź łazienki. Wyciśniętą na szczoteczkę pastę należy nanieść na fugi i dokładnie wyszczotkować. Ten sposób jest wprawdzie znacznie mniej skuteczny, niż przedstawione wcześniej – jednak spokojnie poradzi sobie z mniejszymi zabrudzeniami, szczególnie z kamienia.