Nowości
Do góry
ciasne buty

Domowy sposób na za małe buty

31

Z pewnością wielu z nas zna to nieprzyjemne uczucie, gdy po powrocie ze sklepu okazuje się, że nasze buty są za małe. Jeśli nie chcemy lub nie możemy wymienić naszego nowego nabytku możemy skorzystać z kilku sprawdzonych domowych sposobów.


Sposób nr 1 – wrzątek
Pierwszy i względnie najskuteczniejszy sposób polega na przytrzymaniu naszych butów nad wrzącą wodą. Para wodna spowoduje, że materiał będzie elastyczny, a tym samym zacznie się delikatnie rozchodzić – to wszystko bez niepotrzebnych uszkodzeń.


Sposób 2 – suszarka
Podobny do triku z parą wodną sposób polegający na założeniu na naszą nogę wełnianej skarpety i przyciasnych butów, a następnie ogrzewaniu ich gorącym powietrzem suszarki. Dzięki temu materiał stanie się miękki i dopasuje się do aktualnego – powiększonego rozmiaru naszej stopy.


Sposób 3 – woreczek z wodą
Ostatnia ze sztuczek nie jest zalecana względem wszystkich typów obuwia. Polega ona na włożeniu woreczka śniadaniowego w przyciasne czubki naszych butów, a następnie zamknięcie ich na pewien czas w zamrażarce. Zamarznięta woda zwiększając swoją objętość poszerzy buty.