Nowości
Do góry

Jak pozbyć się zapachu papierosów z auta

24

Nie oszukujmy się – smród z tytoniu wnika w każdy możliwy zakamarek auta i pozbycie się go nie jest łatwe. Ale nie jest też niemożliwe.

Niestety nie wystarczą zwykłe zapachy, których producenci przekonują, że pochłaniają brzydkie zapachy. Najcześciej tylko je maskują innym – znacznie intensywniejszym – a to może nam zapewnić co najwyżej ból głowy zamiast upragnionej świeżości.

Jak więc pozbyć się przykrego zapachu papierosów z naszego nowego auta?

  1. Odkurzanie – trzeba odkurzyć każdy możliwy skrawek tkaniny w naszym samochodzie – fotele, wykładzinę, boczki, a nawet podsufitkę ( ostrożnie !!! ) Inaczej płyn czyszczący na bazie wody zmiesza się z kurzem i wniknie jeszcze głębiej.
  2. Pierzemy tapicerkę – można oczywiście specjalnym odkurzaczem piorącym, ale można też specjalnymi sprey’ami do prania tapicerki. Są o tyle lepsze że wytwarzają bardzo dużo aktywnej piany z niewielkiej ilości wody. Nie zapomnijcie o podsufitce – ale ostrożnie – szczególnie w starszych autach łatwo ją przemoczyć i odkleić materiał !
  3. Suszymy – auto musi wyschnąć – trzeba je pozostawić z uchylonymi szybami na kilka a czasem nawet kilkanaście godzin, w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia. Inaczej zamiast zapachów papierosów może się pojawić zapach np pleśni.

A wy jak walczycie z zapachem papierów, np na ubraniach albo w domu ?