Nowości
Do góry
marker permanentny

Jak usunąć ślady markera permanentnego ?

191

Założę się że większość z Was, czytających ten post, jest rodzicami małych radosnych artystów, którzy odkryli w sobie pasję do malowania… po wszystkim… 😉 Ja znam tę „radość” z własnego doświadczenia.

Markery permanentne to jednak zmora nie tylko rodziców. Często zdarza się że podpisując coś przy okazji dotniemy innych przedmiotów lub ubrań. Na szczęście nawet takie trudne markery da się usunąć z niemal wszystkich powierzchni.

Jak bezpiecznie usunąć ślady permanentnego pisaka z dłoni i ciała?

Nie musisz od razu sięgać po zmywacz czy benzynę ekstrakcyjną. Wystarczy jasny zakreślacz. Pomaluj nim ślady markera na skórze i od razu zmyj wacikiem kosmetycznym.

Jak zmyć nieścieralny pisak z białej tablicy ?

To proste. Zamaluj cały pechowy napis innym, ale zmywalnym markerem i zatrzyj wszystko z tablicy. Powinno zejść bez problemu. Jeśli to bardzo stary napis i wciąż zostają ślady polecamy zmywacz do paznokci albo specjalny płyn do tablic suchościeralnych.

Jak usunąć ślady markera z płytek lub glazury?

Jeśli nie masz pod ręką zmywacza do paznokci albo rozpuszczalnika pomoże zwykła pasta do zębów i stara szczoteczka. Wyszoruj kafelki pastą i po sprawie. Przy okazji – te samą metodę możesz zastosować żeby przywrócić biel starym tenisówkom czy podeszwom od sneakersów.

Jak usunąć niezmywalny marker z drewnianych mebli lub blatów?

Nie ma co załamywać rąk. Wystarczy wacik kosmetyczny i zmywacz do paznokci albo – jeśli boicie się o lakier na meblach – spirytus salicylowy. Nasącz wacik i do dzieła. ślady flamastra zejdą po kilku sekundach.

Przeczytaj również:  Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb samochodowych

Ale największe wyzwanie przed nami…

Jak usunąć permanentny marker z ubrań?

Po pierwsze potraktuj plamy płynem do odkażania rąk. Potem posyp niezastąpioną sodą oczyszczoną i polej kwaskiem cytrynowym. Wyczyść szczoteczką i od razu wrzuć do prania. Po plamach nie będzie śladu.

Znasz inne sposoby na usuwanie trudnych plam z markera permanentnego ? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu 😉