Nowości
Do góry

Jak wyczyścić brudne ściany – domowe sposoby

103

Brudne ściany bywają dla nas niezwykle irytujące. Jak szybko przywrócić ich dawny blask bez konieczności ponownego malowania?

Szkolna gumka zetrze kredki

Szkolna gumka pomoże nam się uporać ze świeżymi zabrudzeniami powstałymi na przykład na skutek porysowania ścian przez nasze dziecko. Przetarcie zabrudzenia gumką pomoże je zamaskować lub przynajmniej rozjaśnić i sprawić, by nie rzucało się w oczy.

Druciak z środkiem czyszczącym

To małoinwazyjny i skuteczny sposób na usunięcie drobnych zabrudzeń. Druciak wykorzystywany do szorowania garnków lub patelni należy nasączyć środkiem czyszczącym, a następnie za pomocą równomiernych posuwistych ruchów przetrzeć ścianę.

Roztwór z octu i amoniaku

Brudne ściany można doczyścić również roztworem z 4 litrów wody, połowy szklanki octu oraz szklanki amoniaku. Następnie przy pomocy gąbki lub ściereczki należy przeczyścić ścianę.

WD 40

Spryskanie ścian WD 40, a następnie przetarcie ich ściereczką do doskonały pomysł na pozbycie się plam z markera. 

Mąka i chleb na ratunek

Tłustych plam ze ścian możemy pozbyć się dzięki przetarciu ich wilgotną ściereczką zmieszaną z mąką lub przetarciu ich białym chlebem.

 

A wy jakie znacie sposoby na wyczyszczenie brudnych ścian ? Napiszcie w komentarzu. Najciekawsze – opublikujemy z informacją o autorze 😉

Przeczytaj również:  Jak usunąć ślady markera permanentnego ?