Nowości
Do góry
plamy na sofie

Jak usunąć plamy z kanapy i innych tapicerowanych mebli

91

Plamy na kanapie mimo tego, że łatwo je zamaskować przed naszymi gośćmi są najczęściej bardzo uciążliwe i drażniące dla nas samych. Jak skutecznie pozbyć się plam z kanapy bez drogich i żrących detergentów?

Przedstawiamy Wam sprawdzone, domowe sposoby!

Tłuste plamy na tapicerce

Do usunięcia plam z tłuszczu niezbędna będzie nam mąka lub talk. Świeżą plamę należy posypać jednym z wymienionych składników, a następnie odczekać kilkanaście minut aż zaabsorbuje on tłuszcz. Następnie całość odkurzamy, a na koniec przecieramy wilgotną ściereczką.

Plamy z herbaty, kawy i wina

Większym zmartwieniem od tłuszczu będą trudne w usunięciu plamy z herbaty, kawy, a w szczególności wina. Na zabrudzenia z kawy i herbaty powinien wystarczyć ok 10% roztwór z kwasku cytrynowego i wody, którym spryskujemy plamę a następnie całość przecieramy i suszymy. Na wino najlepsze jest natomiast inne wino – plamy z wina czerwonego, najlepiej zaprać delikatnie białym wytrawnym winem. Po całym procesie tapicerkę należy przemyć wodą, przetrzeć wilgotną ściereczką i wysuszyć.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym sposobom unikniecie wielu nieprzyjemności związanych z plamami 😉

A jakie wy znacie sposoby na pozbycie się trudnych plam ? Podzielcie się nimi w komentarzu lub wyślijcie na teksty@domowetriki.pl

Przeczytaj również:  5 sposobów na otwarcie wina bez korkociągu