Nowości
Do góry

Naturalne sposoby na kaca

30

Dotychczas nie wynaleziono lekarstwa, które w stu procentach pozwoliłoby nam na pozbycie się porannych dolegliwości po spożyciu alkoholu. W naszym najbliższym otoczeniu znajduje się jednak wiele składników, które skutecznie mogą ograniczyć naszego porannego kaca. Poniżej prezentujemy 3 sprawdzone sposoby!

Mięta, rumianek i piołun

Te trzy zioła często są niedoceniane, jako lekarstwo na kaca – jednak ich zastosowanie może przynieść nam oczekiwaną ulgę. Na poranne dolegliwości po spożyciu alkoholu poleca się mocne wywary – przykładowo w ½ litra wrzątku należy zaparzyć ok 10 g piołunu.

Miód kontra kac

Miód zawiera dużo fruktozy, dzięki czemu wspomaga metabolizm po spożyciu alkoholu. Łyżkę miodu należy rozmieszać w szklance wody, najlepiej dodając do niej plasterek cytryny

Sok z pomidorów – tradycyjny sposób na kaca

Jeden z najpopularniejszych sposobów, który ma potwierdzone naukowo działanie. Kac w znacznej mierze spowodowany jest wypłukaniem z naszego organizmu z potasu, którego najwięcej dostarczą nam… pomidory. Dlatego też na drżenie rąk lub kołatanie serca najlepszy będzie świeży sok z pomidorów. Podziała on doskonale również na nasze dolegliwości żołądkowe.

A wy jakie macie naturalne sposoby na kaca?