Nowości
Do góry
WD_40

Nietypowe zastosowania WD-40 w domu

87

Podobno wszystkie życiowe problemy można rozwiązać na dwa sposoby: przy użyciu srebrnej taśmy klejącej lub WD-40 😉

I nawet jeśli w tym powiedzeniu jest trochę przesady to i tak popularny środek penetrujący potrafi znacznie więcej niż to do czego go wynaleziono 😉

Podstawowe zastosowanie środka to smarowanie i rozluźnianie połączeń i zawiasów, usuwanie zabrudzeń, wykręcanie zablokowanych śrub i wkrętów oraz zapobieganie korozji.. I tu sprawdza się wyśmienicie, ale przedsiębiorcze Panie domu też regularnie podkradają go swoim mężom 😉

WD-40 odstrasza zwierzęta

Ten płynny smar potrafi skutecznie wykurzyć min osy czy pająki. Wystarczy spryskać WD-40 ich siedliska pod dachami czy w piwnicach. Już tam nie wrócą.

Zadziała tez na znacznie większe zwierzaki – od psów i kotów drapiących i gryzących w domu wszystko co nie trzeba aż po bobry ! To nie żart – jeśli spryskacie WD-40 korę drzew nad rzeką lub stawem – możecie być pewni że bobry ich nie tkną.

WD-40 jako odplamiacz

Środek pozwala z łatwością pozbyć się zabrudzeń po pomidorach, szmince, wosku, paście do zębów, krwi, tuszu oraz atramencie.
Wystarczy spryskać nim poplamioną tkaninę, przetrzeć gąbką i wyprać tak, jak zwykle.

WD-40 pomoże tez usunąć gumę do żucia z dywanu a nawet z włosów!

Pomazana ściana? Pomoże WD-40

Smar usuwa ze ścian i mebli wszelkiego rodzaju malunki – nie ważne czy z kredek, długopisu czy flamastra.

Co ciekawe – z drugiej strony – jeśli spryskamy nim kredowy rysunek na ulicy czy chodniku – ochroni go przed deszczem 😉

Środek pomoże też rozdzielić zakleszczone klocki lego, szklanki, garnki i kubki.

Doskonały do czyszczenia łazienki

WD-40 potrafi osunąć zaschnięty tusz czy lakier do paznokci z glazury i płytek. Wyczyści też muszlę klozetową – bez problemu rozprawi się z osadem z wapna lub kamienia oraz innymi nieczystościami. Dzięki niemu znacznie łatwiej wyczyścicie też łazienkowe fugi 😉 [ a tutaj kilka innych sposobów ]

Sprawdzi się też w ogrodzie

Jeśli spryskasz WD-40 łopatę – skopanie ogródka pójdzie znacznie szybciej – narzędzie bez problemu będzie się wbijać nawet w twardą ziemię. Podobnie ostrza kosiarki – spryskane smarem nie będą oblepiać się trawą.

Co ciekawe – WD-40 działa też zabójczo na chwasty. Popryskajcie nim np. oset, a ten zwiędnie, uschnie i więcej nie wyrośnie w tym samym miejscu.


Dodajmy – WD powstał na zamówienie amerykańskich producentów samolotów i rakiet. Po raz pierwszy został zastosowany przez Convair do ochrony zewnętrznej powłoki rakiet Atlas przed rdzą i korozją. Do sklepów trafił w 1958 roku. Dziś jest sprzedawany niemal wszędzie ale jego receptura wciąż jest pilnie strzeżoną tajemnicą.