Nowości
Do góry
Liście laurowe

Usuwa toksyny z organizmu i pomaga na stawy. Na pewno masz to w kuchni

5.08k

Laur czy inaczej Wawrzyn to roślina, która naturalnie występuje na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. W Polsce Liście laurowe zazwyczaj kojarzą nam się albo z popularną kuchenną przyprawą, albo z wieńcami zdobiącymi głowy zwycięzców greckich olimpiad. Niewiele z nas jednak wie, że to również bardzo silnie działające zioło. Napar można stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Wywar z liści laurowych jest naturalnym lekiem na łupież, niestrawność i choroby reumatyczne a nawet cellulit. Pomaga też obniżyć poziom cukru we krwi.

Liść laurowy jako lek na reumatyzm i bóle stawów

Reumatyzm objawia się przede wszystkim silnym bólem stawów, opuchlizną i zaczerwieniem chorych miejsc. Nacieraj te miejsca wywarem z liści laurowych. Olejki zawarte w liściach działają rozgrzewająco – dlatego są skuteczne w łagodzeniu bólów stawów. Stosowany wewnętrznie wywar wykazuje działanie antyoksydacyjne – oczyszcza organizm – w tym stawy ze złogów i łagodzi ból

Płukanka z liści laurowych na łupież i trądzik.

Naparu z liści laurowych możesz używać jako płukanki do włosów dwa razy w tygodniu. Po zastosowaniu mikstury owiń głowę ręcznikiem i pozostaw na około godzinę. potem umyj włosy.
Jeśli chcesz pozbyć się trądziku używaj wywaru z liści laurowych jako toniku – pomoże oczyścić skórę i pozbyć się niechcianych wyprysków.

reklama

Jak przygotować wywar z liści laurowych ?

Pokrusz kilka dużych liści laurowych [ pięć, sześć ] i zalej 1,5 szklanki wrzącej wody Całość gotuj jeszcze przez ok. 5 minut. Potem przelej do termosu i pozostaw na około 5 godzin. Przecedź i przelej do szklanej butelki.

Przeczytaj również:  Jak odróżnić prawdziwy miód od sztucznego ?

Napar z liści laurowych [ herbatka ]

Kilka pokruszonych liści laurowych zalej szklanką wrzącej wody. Napar jest gotowy do użycia jak tylko przestygnie.

Napar działa jako środek oczyszczający organizm z toksyn, wspomagający pracę wątroby i moczopędny. Poprawia też trawienie, ponieważ zwiększa wydzielanie kwasu żołądkowego.

Uwaga: Herbatkę [ napar ] z liści laurowych należy pić małymi łykami nie częściej niż co ok. 30 minut do 12 godzin i kontynuować maksymalnie przez dwa dni. Kuracji nie powinno się przedłużać. Istotne jest też, aby płyn przyjmować w małych dawkach – zbyt duża ilość na raz, może doprowadzić do krwotoku. Stosowanie naparu z liści laurowych najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem.

W ziołolecznictwie gotowane liście laurowe stosuje się też w łagodzeniu zapalenia oskrzeli i suchego kaszlu. Wystarczy położyć je na piersiach i przykryć szmatką.

Jeśli zażywasz leki nasenne lub przeciwbólowe, stosowanie lauru skonsultuj z lekarzem lub zrezygnuj z kuracji. Wawrzyn może bowiem wchodzić w interakcje z wieloma z nich.