Nowości
Do góry
zaśnieżone auto

Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb samochodowych

98

Za lód na szybie samochodu grozi mandat – i to spory – nawet 6 punktów i 500 zł. Wystarczy że policjant uzna że stworzyliśmy taką jazdą zagrożenie na drodze.

Z drugiej strony skrobanie lodu niszczy szyby i zabiera dużo czasu. Co zrobić jeśli się spieszymy ? Zdecydowanie odradzamy polewanie szyb auta ciepłą wodą !!!

Dużo lepsze są odmrażacze do szyb. Można je kupić w niemal każdym markecie czy stacji benzynowej. Tyle że wcale nie są tanie i nie zawsze skuteczne.. Dlatego polecamy domową i skuteczną alternatywę 😉

Tak na prawdę są trzy sprawdzone receptury na domowy odmrażacz do szyb. Poniżej znajdziecie dokładne receptury 😉

Domowy odmrażacz do szyb nr 1

Składniki:

  • 1/3 miarki wody
  • 2/3 miarki denaturatu

Wszystko wlewamy do butelki z atomizerem i mieszamy. Jeśli macie standardową butelkę 0,75 l to wystarczy wlać pół litra denaturatu i dopełnić wodą. Denaturat można kupić nawet już za około 3 zł a najtańsze odmrażacze tej pojemności w sklepach zaczynają się od około 10 zł. Jednej zimy jesteście w stanie spokojnie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Domowy odmrażacz do szyb nr 2

Składniki:

  • 1 miarka wody ( np jedna szklanka )
  • 2 części octu ( np dwie szklanki )

Podobnie jak w poprzedniej recepturze wielkiej filozofii nie ma – mieszamy i wlewamy do butelki z atomizerem. Ostrzegamy tylko – ocet ma swój specyficzny zapach. Ale z drugiej strony – każdy odmrażacz czy płyn do szyb go ma 😉 

Przeczytaj również:  Jak pozbyć się zapachu papierosów z auta

Domowy odmrażacz do szyb nr 3

Składniki:

  • spirytus salicylowy
  • ocet spirytusowy
  • płyn do mycia naczyń
  • woda

Na każdy litr wody dodajemy cztery łyżki stołowe octu spożywczego, cztery łyżki spirytusu salicylowego oraz dwie łyżki płynu do mycia naczyń. Wszystko mieszamy i wlewamy do butelki ze spryskiwaczem. 

Domowy odmrażacz do szyb jest tani i ekologiczny – nie każdemu może jednak pasować np zapach lub nieco dłuższy czas działania.

Reklamy

Jednak o tym jak ważne są czyste szyby podczas jazdy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Tuż przed świętami w Sochaczewie (woj.mazowieckie) młody kierowca, przez szyby pokryte warstwą lodu, potracił na przejściu matkę z córką. Obie trafiły do szpitala. Chłopak Stanie przed sądem.

Jeśli jednak nie macie ochoty na poranne odśnieżanie – pamiętajcie żeby parkować auto pod jakimkolwiek zadaszeniem – ochroni to szyby przez porannym zlodowaceniem. Można tez dobrze wychłodzić auto przed zamknięciem na noc – wtedy śnieg nie będzie się rozpuszczał na szybie i nie zamarznie.

Pomocna może być tez specjalna mata lub pokrowiec. Kartony odradzamy – bardzo łatwo przemiękają i tez przymarzają do szyb…

I jeszcze małe przypomnienie – nie tylko czyste szyby są ważne –  za nieczytelne tablice czy zasłonięte lodem lub śniegiem światła – też grozi mandat – 100 zł i 3 punkty.